Emisionet

Opinion/ Artizane moderne!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 23/07/20 |
el ida

Artizanët modernë ishin në fokus të programit “Opinion” mbrëmjen e së mërkurës.

Si mundohen ta mbajnë gjallë zanatin, cila janë historitë dhe vështirësitë e tyre për të promovuar punën në Shqipërinë e sotme.

Alvaro Istrefi, Genta Ahmeti, Rudina Kazazi, Arnold Bezhani, Xhavit Novalani, Mariglez Memajdini, Adela Durmishaj dhe Arvid Kallaçi, prezantuan veten dhe punët e tyre të vecanta.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

Pas