Emisionet

Opinion/ A e mund dot opozita Edi Ramën?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:39 - 11/11/22 |
Opi Nion

Në emisioin “Opinion”të së enjtes (10 nëntor 2022) u diskutua për temën “A e mund dot opozita Edi Ramën?”

Të ftuar në studio:

  1. Armand Shkullaku
  2. Baton Haxhiu
  3. Brisida Shehaj
  4. Ilir Babaramo
  5. Jonila Godole
  6. Ergys Mërtiri

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Sali Berisha

Në pjesën e parë dhe të dytë, emisioni u fokusua në protestën e 12 nëntorit të thirrur nga opozita.

Në “Opinion” u fol për strategjinë që do të përdorë opozita në protesë, për qëllimin e saj, ndikimin që do të ketë në zgjedhjet vendore që do të jenë pas 6 muajsh, nëse ndarja e Partisë Demokratike do të ndikojë në rezultatin e zgjedhjeve, si dhe për kandidatët e PD-së për primaret në Bashkinë e Tiranës.

Ndërkohë, në pjesën e tretë të emisionit, në historitë e të enjtes u fokusua tek turizmi dentar.

Në një intervistë në ambientet e klinikës dentare “Hygeia dent”, doktori Roland Zhuka shpjegoi se përse turizmi dentar është kaq i rëndësishëm në Shqipëri dhe arsyen se pse italianët vijnë në vendin tonë për të kryer shërbimet dentare. Po ashtu, foli për impaktin e teknologjisë në stomatologji, se cilat janë teknikat e reja që përdoren në Shqipëri dhe se sa bashkohore janë ato në raport me vendet e tjera të botës.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas