Emisionet

Opinion, 9 janar 2023/ Të kujt janë 500 mijë Euro që u gjendën në shtëpinë e pastruesesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 10/01/23 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” është trajtuar rasti i grabitjes në shtëpinë e zyrtares Alda Klosi.

Ajo ka denoncuar një muaj më pare, në datën 15 dhjetor humbjen e një sasie parash. Sipas të dhënave dukej sikur shtëpia e saj ishte bërë pre e grabitësve të banesave por policia  ka zbuluar që hajduti i vërtetë ishte pastruesja, Rozeta Dobi e cila kishte çelësin e shtëpisë së bashku me djalin e saj Havier Dobi.

Në ndalimin e parë i’u gjetën një shumë prej afërsisht 58 mijë euro. Nëna dhe i biri janë shoqëruar në polici dhe kanë treguar nën përgjim se kanë patur fat që policia nuk ka gjetur paratë e tjera.

Policia është kthyer në banesën e tyre dhe ka gjetur në tubat e aspirimit një sasi rreth 405 mijë euro. Pretendohet se zyrtares i janë vjedhur 120 mijë euro  dhe 30 mijë dollar.

Çështjet kryesore të trajtuara janë se kujt i përkisnin këto para dhe nga ishin siguruar këto para.

Kjo ngjarje ka patur një këndvështrim tjetër duke prekur dhe përgjegjsinë e personave publikë ndaj parave.

Te ftuar në lidhje me temën: Besnik Muçi, Artan Hoxha, Fatjona Mejdini, Glidona Daci, Julian Kasapi, Jordan Daci. Në lidhje direkte: Merin Maçi/Opinion.al

 

 

 

Pas