Emisionet

Opinion/30 Qershori kaloi, po tani?


               Publikuar në : 17:50 - 02/07/19 |
xhu lia

Mbrëmjen e të hënës në emisionin “Opinion” në drejtimin e Blendi Fevziut u diskutua për votimet e 30 Qershorit.

Në emision ishin të ftuar gazetari Baton Haxhiu, analisti Mark Marku, analisti Armand Shkullaku dhe analisti Alfred Peza. Gjithashtu lidhur me këtë çështje është shprehur në lidhje telefonike kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

Sipas saj nuk ka ndonjë ndryshim në strategjinë e opozitës, e cila për disa muaj rresht kishte deklaruar se “nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 Qershor”.

Për Kryemadhin ato që u realizuan me 30 Qershor ishin votime, çka përbën vetëm një ndër 10 komponentët e zgjedhjeve. Ndërkohë ministri i Punëve të Jashtme në Detyrë Genc Cakaj u shpreh lidhur me raportin e OSBE ODIHR./Opinion.al/

Pas