Emisionet

Opinion 24 Shtator/ Erion Veliaj dhe Hashim Thaçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:52 - 25/09/20 |
Opi Nion

Mbrëmjen e 24 Shtatorit emisioni “Opinion” trajtoi në pjesën e tij të parë një ngjarje jo të zakonshme: Eleminimin e një 71-vjeçari në qytetin e Elbasanit nga forcat RENEA. Lefter Zhidru u qëllua për vdekje brenda banesës së tij, pasi prej disa orësh kishte qëlluar me automatik nga banesa e tij duke krijuar terror ne zone dhe refuzoi të dorëzohej.

Në pjesën e dytë të emisionit, i ftuar ka qenë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, në një intervistë me gazetarin Blendi Fevziu dhe me ndërhyrjet e specialistëve të ekonomisë, Besart Kadia dhe Artan Hoxha.

Ndërkohë në vijim ka patur një intervistë me presidentin e Kosovës hashim Thaçi, lidhur me akuzat ndaj UÇK-së për krime lufte.

 

Pas