Emisionet

Opinion 24 janar 2023/ Kush ishte shqiptari që pagoi zyrtarin e FBI?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 25/01/23 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” është folur për një nga ngjarjet më aktuale e cila ka patur diskutime dhe reagime të shumta. Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal.

Charls McGonigal, ish-zyrtari i lartë i FBI-së i akuzuar në SHBA për disa vizita të padeklaruara në Shqipëri gjatë kohës që ka qenë në detyrë, dyshohet se është paguar 225 mijë Dollarë nga një ish-oficer i shërbimit sekret të Shqipërisë për lobim në Amerikë.

Në pjesën e parë dhe të dytë është folur se kush është ky zyrtar dhe çfarë ka në dosjen e tij.

Të ftuar në studio për të folur mbi këtë temë: Poli Hoxha, Enton Abilekaj, Lorenc Vangjeli, Iris Luarasi. Në lidhje skype: Keida Kostreci

Në pjesën e tretë të emisionit ka qenë I ftuar Sylvio Mendes trajneri i ri i ekipit kombëtar shqiptar. Një Brazilian i cili ka luajtur për disa ekipe shumë të famshme të Europës i cili ka folur për karrierën e tij dhe si ka ardhur në Shqipëri./ Opinion.al

 

Pas