Emisionet

Opinion/10 fshatrat më të bukur në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 09/07/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (8 korrik) në emisionin “Opinion” mbi temën 10 fshatrat më të bukur në Shqipëri.

Emisioni “Opinion” ka zgjedhur 10 fshatrat që ka vizituar, të cilat sipas nesh janë ndër më të bukurit, jo vetëm për arsye të arkitekturës, por kryesisht janë fshatra që kanë arritur të rikthejnë vëmendjen dhe turizmin e pushuesve shqiptarë dhe të huaj. Fshatrat e përzgjedhur janë: Valbona, Thethi, Lini, Voskopoja, Dardha, Bënja, Dhërmiu, Qeparoi, Rehova dhe Vunoi.

Të ftuar në studion e gazetarit Blendi Fevzi për këtë temë kanë qenë:

  1. Delinda Disha
  2. Fation Plaku
  3. Alma Çupi
  4. Orjela Nebiaj
  5. Ergys Vladi
  6. Bledar Gjoni

Ndërkohë që në lidhje të drejtpërdrejtë ka qenë: Auron Tare.Në pjesën e tretë  të emisionit “Opinion” është transmetuar një material që është xhiruar në shtëpinë e At Gjergj Fishtës./Opinion.al

Pas