Emisionet

Opinion/1.15 miliard euro, ja kush dhuroi!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 18/02/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” u trajtua tema lidhur me ndihmën prej 1.15 miliard eurosh, dhëna për Shqipërinë në Konfencën e Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Një shifër e papritur ,e cila kalonte pretendimin e qeverisë shqiptare. Fokusi kryesor dhe ku do të jetë vëmendja më e madhe e publikut, lidhet me transparencën e mënyrës sesi do të përdoren këto fonde është nënvizuar nga SHBA të cilët që janë fokusuar kryesisht tek transparenca.

Në pjesën e dytë dhe në pjesën e tretë të emisinionit për nder të 12-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës u transmetua një dokumentar ndërtuar nga Klan Kosova në të cilën flitet për mënyrën sesi u përcoll Pavarësia në vitin 2008 në Prishtinë.

Të ftuar në studio ishin, ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, Administratori i Konfindustrisë Gjergj Buxhuku, analistja e biznesit Mira Pogaçi, drejtuesi i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari si dhe në lidhje të drejtpërdrejtë nga Brukeli gazetaren Erisa Zykajn./Opinion.al/

Pas