Aktualitet

Operacioni ‘Shpirti’/Policia e rrethoi,ish-nënkomisari u hodh nga kati i 2


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 02/07/21 |
Opi Nion

Si rezultat i operacionit anti-drogë të zhvilluar në disa shtete si: Shqipëri, Itali, Mal të Zi dhe Spanjë në kuadër të të cilit janë lëshuar edhe 38 urdhër-arreste mes të cilëve edhe një prokuror dhe zyrtarë të policisë së Shtetit.

Një ndër të arrestuarit është dhe ish-oficeri i policisë në Vlorë, Festim Lelaj, i proceduar edhe në kohën e Tahirit.

Sipas burimeve për mediat ky i fundit është hedhur nga kati i dytë i banesës në momentin që pa policinë që i kishte rrethuar pallatin.

Si pasojë Lelaj pësoi edhe fraktura në këmbë. Mësohet se Lelaj ka dalë nga spitali dhe është nisur në drejtim të Tiranës. Sakaq, edhe të arrestuarit e tjerë janë nisur drejt kryeqytetit.

Pas