Kronikë

OFL kërkon deklarimin e pasurisë së dy të dënuarve në Fier dhe Kurbin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:10 - 02/12/20 |
Opi Nion

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formualrin e deklarimit të pasurisë dy të dënuarve për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Mësohet se dy personat që ishin sot më shenjestrën e OFL janë Shpendi Lilaj, banues në Fier, i dënuar në Kosovë për veprat penale “Krim i organizuar” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

Bashkim Hasani, banues në Kurbin, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Këta persona, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas