Aktualitet

Nyja “Shqiponja”, Rama publikon video nga qarkullimi i automjeteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 04/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga qarkullimi në nyjën “Shqiponja” pas hapjes së tunelit numër 5 në Tiranë.

Për Ramën, hapja e këtij tuneli bën lidhjen  e drejtpërdrejtë të autostradës me hyrjen për në qendër.

Nga mesnata e 4 shtatorit këto automjete do të qarkullojnë në këtë tunel teksa së shpejti pritet përfundimi i gjithë projektit të nyjës Shqiponja dhe Unazës së Re.

STATUSI NGA EDI RAMA

Nyja “Shqiponja”

Ky është tuneli numër 5 i hapur për qarkullimin e automjeteve në nyjen “Shqiponja” dhe lidhja e drejtëpërdrejtë e autostradës me hyrjen për në qendër 🤩💪

#SkaKohëPërPushim

Pas