Kryesore

Numërimi për kandidatët, Rama kryeson Vlorën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:17 - 27/04/21 |
el ida

Në një kohë kur Vlora ka numëruar 317 qendra votimi nga 445 të tilla, në listën emërore të kandidatëve për deputetë kryeson lideri socialist Rama. Ai është më i votuari në këtë qark duke llogaritur deri në këto momente 8857, ndjekur nga drejtuesi politik i qarkut Damian Gjiknuri me 5331 vota, ndërsa i treti qëndron Vullnet Sinaj me 5265 vota.

Kujtojmë se Rama është vendosur në limitin e mandateve të pritshme në qark, ashtu si dhe shumë nga drejtuesit e tjerë të PS në qarqet e tjera të vendit./Opinion.al

Pas