Politikë

Numërimi/Maliqi dhe Kolonja zgjedhin Bashën kryetar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:56 - 13/06/21 |
Opi Nion

Numërimi i votave për kryetar të PD ka përfunduar në Maliq dhe Kolonjë, ku shifrat flasin në favir të Lulzim Bashës. Në Maliq ai numëron 411 vota nga 517 votues, ndërsa në Kolonjë kryetari aktual i PD ka 140 vota nga 244 anëtarë votues. Basha është fitues edhe në Himarë e Peqin, ku numëron një numër më të madh votaash se kandidatët e tjerë.

KOLONJË

Fatbardh Kadilli 6 vota
Edit Harxhi 16 vota
Agron Shehaj 85 vota
Lulzim Basha 140 vota

MALIQ

Lulzim Basha 411 vota
Agron Shehaj 90 vota
Edit Harxhi 7 vota
Fatbardh Kadili 8 vota
1 votë e pavlefshme

HIMARË

Lulzim Basha 52 vota
Agron Shehaj 35 vota
Fatbardh Kadilli 19 vota
Edith Harxhi 2 vota

Pas