Rajoni

Numër rekord të shëruarish nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:07 - 15/05/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit Maqedonia e Veriut ka shënuar numër rekord të personave të shëruar nga COVID-19.

Nga autoritetet shëndetësore bëhet me dije se 2179 persona të prekur e kanë fituar betejën. 4196 persona janë testuar, prej të cilëve 112 kanë rezultuar pozitiv, ose 2,7% nga numri i përgjithshëm i testeve.

Numri i viktimave është 13, ndërkaq Shkupi kryeson si për nga numri i të prekurve ashtu dhe për nga fatalitetet.

Ministria e Shëndetësisë njoftoni se situata në spitale dhe qendrat Covid është e qëndrueshme dhe se shumica e klinikave po i rikthehen normalitetit./Opinion.al

Pas