Kryesore

Nuk mori pjesë në zgjedhjen e presidentit,Rama për Bashën: Lëreni të flejëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:43 - 04/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama teksa foli për zgjedhjen e presidentit ka thumbuar edhe ish-kreun e PD, Lulzim Basha.

Kur u pyet për faktin që ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha mungoi në seancën e sotme, Rama nuk i ka kursyer thumbat .

Ju vjen keq që nuk kishit një President konsensual?

Rama: Nuk e kemi kërkuar kurrë dhe nuk e kemi pritur që të kemi konsenus me të vdekurit. Kemi qenë këtu për të pasur konsensus me të gjallët.

Basha nuk ishte i pranishëm në seancë…

Rama: Lëreni të flejë.

Pas