Bota

Nuk kanë folur nga fundi i marsit,Macron i rikthehet bisedave telefonike me Putin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 03/05/22 |
Opi Nion

Presidenti francez, Emmanuel Macron do të zhvillojë një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin.  Sipas BBC, dy liderët nuk kanë folur që nga 29 marsi.

Përpjekjet e Macron për të mbajtur komunikimin me liderin rus janë hasur me kritika nga liderët e tjerë përfshirë këtu edhe kryeministrin polak.  Që atëherë Macron ka siguruar rizgjedhjen si president i Francës për një mandat të dytë.

Kryeministri polak, tha se Macron duhet të ndërpresë linjën e komunikimit me Putin pasi me fajtorët nuk negociohet.

“Është detyra ime të flas me të, duhet ta bëj këtë dhe nuk do të ndalem”, ka thënë më herët Macron.

Pas