Kryesore

“Nuk kam parë radhë si sot”/Këlliçi: PD më e fuqishme, beteja e vetme me Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:16 - 18/12/21 |
Opi Nion

Belind Këlliçi, kryetari i Komisionit të Rithemelimit të PD-së, ka votuar në referendumin që zhvillohet sot për shkarkimin e Lulzim Bashës.

Në një prononcim për mediat, Këlliçi tha se pas këtij procesi PD do të dalë më  efortë dhe se beteja  etyre do të jetë vetëm me Edi Ramën.

Sot mbahet një referendum për ratifikimin e Kuvendit të 11 Dhjetorit për shkarkimin e ish-kryetarit të partisë tashmë, Lulzim Bashës. Do të jemi të impresionuar nga shifrat e pjesëmarrjes, do shihni një kuvend model, sot na mbushin me shpresë se një ditë e re po vjen për PD. PD do të ngrihet më e fuqishme se kurrë. Beteja jonë është vetëm me Edi Ramën. Menjëherë të përveshim mëngët dhe të fillojmë betejën frontale me Edi Ramën. Ka një debat të bredshëm shumë të fortë në PD, por sigurisht peshorja anon dukshëm nga njëra anë, nga ajo anë që kërkon hapjen e Partisë Demokratike. Në të gjitha proceset në PD nuk kam parë radhë si sot dhe kurrë vendosmëri të demokratëve të qëndrojnë në radhë për të votuar. Po rikthehen në PD qëndrestarët themelues që kishin 10 apo 15 vjet që nuk ishin pjesë aktive e PD”,-tha Këlliçi.

Pas