Rajoni

Nuk ka qetësi për Greqinë, goditet nga një tjetër tërmet


               Publikuar në : 08:43 - 09/08/19 |
Opi Nion

Greqia është tronditur përsëri nga një tjetër tërmet mbrëmjen e kaluar, orës 23:12 minuta.

Sipas Instituti Europian i Sizmiologjisë, tërmeti ka rënë në Grevena të Greqisë, ndërsa ka qenë 3.6 ballësh i shkallës Rihter,

Deri më tani nuk është  njoftuar për persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë se ditët e fundit Turqia është goditur nga një seri tërmetesh. Po ashtu, dje u godit nga tërmeti 6 ballë edhe Turqi, duke lënë të plagosur disa persona dhe dëme materiale./ Opinion.al E.Xh.

Pas