Aktualitet

“Nuk ka mercenarë shqiptarë në Ukrainë”, Xhaçka i përgjigjet Vladimir Putinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 04/03/22 |
Opi Nion

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka i është përgjigjur akuzave të presidentit rus Vladimir Putin.  Lidhur me luftimet në Ukrainë, Putin tha se në Ukrianë luftojnë edhe mercenarë nga Ukraina.

Në reagimin e saj në rrjetet sociale, Xhaçka Xhaçka shprehet se nuk ka mercenarë shqiptarë në Ukrainë, duke e cilësuar si gënjeshtër nga Moska. Ministrja theksoi se Shqipëria mbështet Ukrainën dhe do të punojë me aleatët për këtë çështje.

LEXO EDHE: Putin: Në Ukrainë luftojnë edhe mercenarë nga Shqipëria

 “Nuk ka mercenarë shqiptarë në Ukrainë! Kjo është një gënjeshtër që Moska vazhdon ta përsërisë pa turp! Shqipëria qëndron me Ukrainën dhe do të vazhdojë të punojë me të gjithë aleatët dhe partnerët për të ndihmuar në përfundimin e agresionit të paprovokuar të Rusisë ndaj popullit të Ukrainës. Zoti i bekoftë at-”, thekson ministrja./ Opinion.al

Pas