Sport

Nuk ka fitues, Spanja dhe Gjermania ndajnë pikëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 27/11/22 |
Opi Nion

Është mbyllur në barazim 1-1 sfida mes Spanjës dhe Gjermanisë.

Alvaro Morata dhe Niklas Fullkrug, të dy të ardhur nga stoli, ishin autorët e golave për ekipet respektive, në minutat 62 dhe 83.

Me këtë barazim, Spanja ruan kryesimin e Grupit E, me 4 pikë, e ndjekur nga Japonia dhe Kosta Rika me nga 3, ndërsa Gjermania renditet e fundit, me vetëm 1 pikë pas dy ndeshjesh.

Në ndeshjet e fundit të grupit, Gjermania do të përballet me Kosta Rikën, ndërsa Spanja me Japoninë.

Pas