Bota

Nord Stream 2, mbyllet rrjedhja e gazit në BaltikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:59 - 02/10/22 |
Opi Nion

Zëdhënësi i kompanisë administruese të gazsjellësit Nord Stream 2 njoftoi se ka përfundnuar rrjedhja e gazit nga gazsjellësi.

Kjo rrjedhje filloi pas shpërthimeve të dyshimta të ditëve të fundit në Detin Baltik, në një kohë kur situata energjitike në Europë paraqitet problematike dhe kur mungesa e gazit rus pritet ta vendosë kontinentin përballë një dimri të vështirë./Opinion.al

Pas