Aktualitet

VIDEO/Sherri Noka-Tahiri: Idiot! Debil!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 18/11/15 |
b.f

TIRANE- Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe parardhësi i tij në detyrë Flamur Noka, u përfshinë paraditen e sotme në debate të ashpra, aq sa është ndërprerë dy herë mbledhja e Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare. Debati i nisur kur Tahiri po raportonte në lidhje me ligjin mbi etikën në Policinë e Shtetit u mbyll me ofendime dypalëshe, aq sa kreu i këtij komisioni Spartak Braho vendosi fillimisht ndërprerjen e kësaj seance.

 Ndërsa ministri fliste për ndryshimet e nevojshme që duhet të përfshijnë efektivët dhe gjendjen ku qeveria e gjeti policinë e Shtetit, ish-ministri demokrat Noka ka ndërhyrë duke i cilësuar deklaratat e Tahirit si gënjeshtra.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas