Te Fundit

Njihuni me renditjen e shkollave në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 28/11/15 |
b.f

Drejtoria Arsimore Rajonale Tiranë ka publikuar një rankim të shkollave më të mira dhe më të dobëta në Tiranë duke u dhënë edhe një tregues prindërve se ku duhet t’i regjistrojnë fëmijët e tyre.

Shkolla e Mesme më e mirë në Tiranë aktualisht është “Sami Frashëri”, e ndjekur nga “Petro Nini Luarasi” dhe “Qemal Stafa”

Shkolla më e dobët është shkolla parti-time “Kostandin Kristoforidhi” e cila ka një mesatare notash shumë të dobët, 5,9.

Ajo është gjithashtu edhe kampione për numrin e madh të mungesave.

76 përqind e nxënësve të saj ngelën në maturën shtetërore të këtij viti.

Ja renditja e plotë e shkollave:

image

KOMENTO (6)

Shkruaj nje koment

Pas