-Jetë dhe Stil

Njihuni me parashikimin e motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:07 - 30/08/20 |
Opi Nion

Gjatë ditës së dielë 30 gusht, moti në të gjithë territorin e vendit do të karakterizohet nga temperatura të larta dhe kthjellime. Në pjesën e dytë të ditës priten kalime vranësirash, por që nuk do të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në vlerat minimale por ulen në vlerat maksimale duke u luhatur nga 19°C deri në 38°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Pas