Te Fundit

Njihuni me kuranin që kushton 5 milion dollarë.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:03 - 27/11/15 |
b.f

Artisti sirian Mohammed Hadri ka realizuar një Kur’an, duke përdorur fije mëndafshi dhe copa kadifeje, të qepura me një makinë të thjeshtë rrobaqepësi. Hadri­t iu deshën 12 vjet për të realizuar Kur’an­in, prej 12 vëllimesh. Kur’an­i është 80 centimetra i gjatë, 60 i gjerë dhe peshon 200 kilogramë. I pyetur nga televizioni turk TRT, artisti u shpreh se kur e kishte mbaruar realizimin e Kur’an­it, Bashar al­Assad kishte dashur ta blinte atë, kundrejt një shume prej 5 milionë dollarësh. “Fillimisht pranova, u shpreh, artisti, por kur shpërtheu lufta civile ne Siri dhe pashë masakrat që ndodhen atje, ndryshova mendje. Nëse dikush vret popullin e tij, unë nuk mund t’i shes atij asgjë, edhe nëse oferta është 5 milionë dollarë”. Hadri, i cili aktualisht jeton në Dubai, u dëbua nga vendi i tij, pasi refuzoi ofertën e Asad.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas