Aktualitet

Njihuni me celularin më të mirë ne botë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 29/11/15 |
b.f

Samsung ka triumfuar edhe njëherë përballë gjigantëve të teknologjisë. Gjiganti korean fitoi çmimin “Pajisja e vitit” me telefonin inteligjent Galaxy S6 Edge. Pajisja hi-tech  ka mundur iPhone 6S e Apple-it në ndarjen e çmimeve të Pocket-Lint.

Telefoni inteligjent Android fitoi dy çmime, si “Telefoni më i mirë i vitit” dhe “Pajisja më e mirë e vitit”.

Apple fitoi në kategoritë “pajisja teknologjike që vishet më e mirë e vitit”, me orën e saj Apple Watch, dhe “tableti më i mirë i vitit” me iPad mini 4.

Fituesit janë zgjedhur nga një juri e përbërë nga ekspertë të ndryshëm të teknologjisë, kompanitë teknologjike dhe publiku në përgjithësi. Ndarja e votave ishte 60% nga juria, 30% nga kompaninë teknologjike dhe 10% nga publiku.

Fituesit për vitin 2015:

Pajisja e vitit

Samsung Galaxy S6 edge

Tableti më i mire i vitit

Apple iPad mini 4

Kompjuteri më i mirë

Dell XPS 13

Telefoni më i mirë

Samsung Galaxy S6 edge

Kamera më e mirë

Leica Q

Loja më e mirë

The Witcher 3: Wild Hunt

Pajisja më e mirë për shtëpi

Amazon Fire TV me ekran 4K Ultra HD

Pajisja teknologjike më e mirë që vishet

Apple Watch

Kufjet më të mira

Bang & Olufsen BeoPlay H8

Televizori më i mirë

LG 65EF950V 4K OLED

Aksesori më i mirë për telefonat inteligjentë

Philips Hue

(d.d/BalkanWeb)

KOMENTO (6)

Shkruaj nje koment

  1. Ke të drejte ô plak po keta jane te lodhur. Ai qe shkruan artikullin sdi à si jane ata artikuj. Jo me te bej kritike. Ne shqiperi jane akoma me nokia me llambe

  2. Ateher ky si fillim ja keni fut kot me foton se nuk asht galaxy s6 edge po asht note edge ky ne foto,e para, edhe e dyta varet te preferencat e personave. Iphoni ka sistem te mbyllun e asht i mbrojtun prej cdo virusi o nderhymje te jashtme. Galaxy te ofron ma shum mundsi me aplikacione e gjana po un gjithmone mendimi jem si dikush qe i ka pas te dy un tham se iphone 6s asht maksimumi per dike qe don nje telefon sot,mandej kush don nje paisje per lojna krejt mire mundet me marr nje playstation 4 e ka kry pune

  3. Ti lidhje spaske qka osht telefoni. Kurr skom pas iphone gjithmon samsung edhe kur e blejta iphone 6 kur dul ma gerrditi paisjen e komunikimit krejt.

  4. Nuk e di se si me ta than une kam pas s6 edge po per mu iPhone 6s asht ma i mir tesh 2 si e kam 1 her kam ba fikje e ndezje si me asht blluku…me samsung 1 her ne dy o tre dit…iPhone nuk ban shum gjana ban vec tl..samsungo ban doktor guzhinijer i ban tana ??

Pas