InstaBIZ

Një vit pa Dr.Florin…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 10/11/15 |
root

Në 17 nëntor të vitit 2014, Floran Kondi, i njohur nga të gjithë si Dr Flori, u nda nga jeta në moshën 35-vjeçare.

Një humbje e madhe  jo vetëm për familjarët, miqtë por edhe për artin shqiptar. Landi Hysi, përveçse anëtar i grupit  “West Side Family”, ka qënë gjithashtu një nga miqtë më të afërt të këngëtarit.  Andaj në çdo datë 17 të çdo muaji, Landi i ka dedikuar një status në rrjetet sociale mikut të tij të shtrenjtë.

Pas një jave, artisti mbush plot një vit që është ndarë nga jeta dhe për këtë Landi, në llogarinë e tij të Instagramit, ka hapur “Javën me Dr Florin”, ku të gjithë njerëzit që kanë një kujtim me Dr Florin, mund ta postojnë në rrjetet sociale.

“Në kujtim të Dr. Flori do të postoj nga një këngë (por edhe të tjera) ç’do ditë deri në ditën që do të bëhet një vit nga ikja shumë e parakohshme e një artisti, shoku, kolegu, kushëriri, vëllai, babai, biri, burri e shumë më tepër, që mungon e do të mungojë. Do t’a quaj “Java Me Dr Florin” e kushdo ka një foto, kujtim, video nga koncerte etj me Dr. Flori, le t’a postojë me këtë hashtag”.

Historia vazhdon…

#WestSideFamily
#DrFlori
#RipDrFlori
#GoneButNotForgotten
#17Nentor2014

Ky është statusi që Landi ka postuar në rrjetet sociale ditën e sotme.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas