InstaBIZ

Një tjetër sukses për Dua Lipën


               Publikuar në : 19:21 - 08/10/19 |
xhu lia

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është në një moment mjaft të mirë sa i përket karrierës së saj muzikore. Diçka e tillë duket më së miri edhe sa i përket klasifikimeve të saj në listat botërore.

Këtë herë albumi i saj me titull “Dua Lipa” është shpallur nga “Spotify” si më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Albumi ka shitur prej 2 vitesh me mijëra kopje.

Albumi u hodh në treg në 2 qershor 2017 nga Warner Bros. Në brendësi të tij ka tetë këngë duke përfshirë “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow Your Mind (Mwah)”, “IDGAF” dhe “New Rules./Opinion.al/

Pas