Te Fundit

Një tjetër i inkriminuar në listën e deputetëve të PSBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 18/09/15 |
b.f

TIRANË- Pas Arben Ndokës që dha dorëheqje, Armando Prengës në burg dhe Tom Doshit në hetim shtohen të tjera halle për PS-në. Kandidati i PS për deputetët në Elbasan (i 13-ti në listën e zgjedhjeve të 2013-ës) ka përfunduar sot në pranga. Ai nuk arriti të hyjë në Parlament,por partia e emëroi Altin Agon drejtor të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive në Elbasan. Sot (e premte) Ago u prangos nën akuzë për falsifikim të dokumentave zyrtare dhe vjedhje të pronave të disa personave. Bashkë me të në pranga ranë dhe një inxhinier dhe një juriste, punonjës të Hipotekës. Ka dyshime të forta, sipas policisë se ata kanë tjetërsuar pronat e fshatarëve në fshatin Muriqan të Elbasanit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas