Kryesore

Një tjetër deputet i PD i bashkohet takimit të Sali Berishës në Fier


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 21/09/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD, Luan Baçi i është bashkuar takimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në Fier, i cili kundërshton vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar.

Baçi, njëkohësisht edhe kreu i PD së degës Fier është shprehur se PD nuk është as Bashës dhe as e Berishës, por e demokratëve. Sipas deputetit, pas debateve të brendshme, pritet që PD të dalë më e bashkuar dhe më e fortë.

 “Jam pjesëmarrës si të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e PD-së së Fierit. Ka një lloj entuziami nga strukturat e PD-së së Fierit për të qënë këtu. Ka patur një thirrje mes anëtarëve të PD-së për të marrë pjesë në këtë foltore dhe absolutisht unë jam një prej tyre Nga kjo lëvizje që ndoshta doli spontanisht, PD do të dalë më e fortë”, -tha Baçi duke theksuar se përkrahte vetëm PD-në.

Krah Berishës janë edhe deputetët Edi Paloka, Flamur Noka dhe Tritan Shehu./ Opinion.al

Pas