Aktualitet

Një shqiptar në gjykatën greke: Jam shoferi i Kryeministrit RamaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 04/05/16 |
b.f

Një ndër avokatët më të njohur në Greqi ka marrë përsipër mbrojtjen ligjore të një shqiptari, i cili akuzohet për grabitje.

Shtetasi shqiptar që është proceduar penalisht në Kallamata të Greqisë, ka deklaruar se ai është shofer dhe truprojë i kryeministrit të Shqipërisë.

Mediat greke raportuan sot se “në gjykatën e Kallamatës është gjendur të hënën avokati Aleksis Kougias (në foto), duke tërhequr vëmendjen e medias. Avokati i njohur ishte mbrojtës ligjor i një shtetasi shqiptar i cili mbahet në paraburgim për grabitje të mbetur në tentativë”.

“Lajmi nuk ishte më tentativa e grabitjes, as edhe fakti që i burgosuri kishte për avokat, mbrojtësin e njohur Aleksi Kougia, por fakti që i burgosuri ka deklaruar se është shofer dhe truprojë i kryeministrit të Shqipërisë”, – citojnë mediat greke. /NOA

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas