Aktualitet

Nje linje e re ajrore? Per ku do fluturoje?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:15 - 05/03/16 |
root

Nje avion Boeing 737-500 eshte stacionuar ne aeroportin e Rinasit. Opinion.al ka siguruar fotot e avionit duke zene vendin e tij te parkimit, i dekoruar me me flamurin kombetar. Avioni eshte loguar me emrin Albawings dhe me gjase i takon nje linje te re ajrore.

Opinion ka mundur te mesoje se kjo linje pritet te nise se shpejti fluturimet me kodin ZA-AWA, nga aeroporti i Rinasit, por nuk ka mundur te mesoje destinacionet. As pronesine e kompanise. Ajo qe dihet eshte qe kompania eshte shqiptare dhe do nise fluturimet se shpejti. Ajo ka ne floten e saj kete Boeing 128 vendesh, me te cilin do te nise fluturimet. Pas falimentimit te Belle Air, nuk kishte ndonje kompani tjeter shqiptare ne operim. Albawings pritet te jete e para!

imageimage

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. kjo linje vec emrin ka nderruar nga blu panorama ne albawings dhe avioni vec sa ka nderruar ngjyre nga blu e bardhe me ngjyrat e blu panorames ne te kuq me albawings

Pas