Kryesore

Një ditë para protestës, ambasadori britanik takon Bashën


               Publikuar në : 11:43 - 20/06/19 |
Opi Nion

Një ditë para protestës së opozitës, ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, ka zhvilluar një takim paraditen e sotme me kryetarin e PD-së Lulzim Basha.

Mësohet se takimi i cili nisi në orën 11:00, ka pasur në fokus aktualitetit politik si dhe protesta e paralajmëruar nga opozita për ditën e nesërme.

Nesër do të jetë protesta e nëntë kombëtare e opozitës para Kryeministrisë duke kërkuar largimin e qeverisë Rama. Situata është tensionuar pas daljes së përgjimeve të reja nga BILD dhe sulmit të bashkitë që drejtohen nga u kanë bërë KZAZ-ve./ Opinion.al E.Xh.

Pas