Aktualitet

Një ditë para Kuvendit të Berishës, Basha mbledh krerët e degëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 10/12/21 |
Opi Nion

Teksa na ndan vetëm një ditë nga Kuvendi i 11 dhjetorit të thirrur nga Sali Berisha me firmat e më shumë se 4200 delegatëve të PD, Basha pritet ët zhvillojë  rreth orës 14:00 në selinë e PD  mbledhjen e kolegjit të kryetarëve të PD-së.

Sipas news 24, Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka njoftuar 71 krerët e degëve në të gjithë vendin.

Çështjet që do të diskutohen në këtë takim janë Kuvendi i 18 dhjetorit, si dhe distancimi që PD-ja do t’i kërkojë strukturave të demokratëve nga Kuvendi i 11 dhjetorit dhe nga çdo skenar që do të ndjekin mbështetësit e kësaj dite.

Pas