Kryesore

Video/“Një argëtim fundjave”, përse Rama u zhvesh në studion e Çanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 17/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka pranuar të marr rolin e një analisti, ndërsa  ndodhej i ftuar në emisionin “Zonë e lirë”. Rama ka pranuar ftesën e gazetarit  Arian Çani për të analizuar zhvillimet në PD, ndërsa ëhstë shprehur se për të qenë në rolin e analistit duhej të vishte xhaketën e analistit.

Në këto kushte, Kryeministri ka kërkuar nga stafi që t’i sjellin një nga xhaketat e terrenit, dhe pasi ka hequr kravatën dhe ka ndërruar xhaketën ka hyrë në rolin e analistit.

“Është një argëtim fundjave, po mirë dakord. I thuaj atyre çunave kam nja dy xhaketa të terrenit. Edhe kryeministër edhe analist nuk shkon. Unë mund të jem më i mirë se analistët e tu. Ja dhe me telefon përpara si këta”, u shpreh Rama./Opinion.al

 

Pas