Bota

Një 31-vjeçar sulmon me thikë pasagjerët e trenit në Gjermani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:48 - 13/05/22 |
Opi Nion

Pesë persona kanë mbetur të plagosur në një tren në Gjermani, pasi u sulmuan me thikë nga një person.

Ngjarja e rëndë u regjistrua mesditën e së premtes pranë rajonit të Aquisgrana.

Sipas policisë, autori i ngjarjes ishte një 31 vjeçar nga Iraku, i cili sulmoi papritur personat që gjeti përpara në tren.

Grupi hetimor po heton të gjitha pistat dhe nuk përjashton që sulmi të ketë ndodhur për motive terroriste.

Pas