Kryesore

Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:39 - 03/02/21 |
Doriana Çepunaj

Këtë të mërkurë ka nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit në Republikën e Kosovës.

Ndryshe nga zgjedhjet e kaluara, duket që për shkak të pandemisë, nuk ka pasur ndonjë organizim të veçantë ku liderët e subjekteve do t’ju drejtoheshin popullit me mesazhe.

Po ashtu, në ndryshim nga herët e tjera, kjo fushatë zgjedhore zgjat vetëm 10 ditë.

Për procesin zgjedhor tashmë janë angazhuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Këshilli Gjyqësor i Kosovës, Prokuroria, Policia e Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa./Opinion.al

Pas