Aktualitet

Nis vaksinimi i policëve, Rama: Vaksina kineze e para në efiçencë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 03/04/21 |
Opi Nion

Ka nisur vaksinimi i uniformave blu në ambjentet e stadiumit “Air Albania”. Të pranishëm për të ndjekur këtë proces kanë qenë Kryeministri i vendit Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

Duke dalë nga ambjentet e stadiumit, Rama tha se në një artikull të “New York Times”, vaksina kineze renditej si më efikasja.

“Dje ishte shumë interesant, kishte nxjerr New York Times një artikull për të dhënat e deritanishme dhe Sinovac ishte i pari në efiçencë”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas