Aktualitet

Nis seanca plenare në Kuvend, Luljeta Bozo mban fjalën hapëse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:06 - 10/09/21 |
Opi Nion

Nën tingujt e himnit kombëtar ka nisur zyrtarisht seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë.

Në Kuvend kanë më herët edhe drejtuesit e tre forcave kryesore politike. Basha dhe Rama kanë hyrë thuajse në të njëjtin moment por nga dy hyrje të ndryshme të Parlamentit, ndërkohë që është parë edhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

Pas