Aktualitet

Nis seanca, parlamenti një minutë heshtje për minatorin që vdiq në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 23/09/21 |
Opi Nion

Ka nisur këtë të enjte seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë. Në ndryshim nga herët e tjera seanca ka nisur me një minutë heshtje për minatorin që humbi jetën disa ditë më parë në Bulqizë.

Ka qenë deputetja e PD, Dhurata Çupi që ka bërë këtë kërkesë.

Dhurata Çupi: Një minator humbi jetën në Bulqizë. Do të donim të mbanim një minutë heshtje.

Taulant Balla: Kërkesa të tilla bëhen paraprakisht dhe le të jetë ky rast, rasti i fundit kur bëhet kjo gjë. Kryetarja e Kuvendit duhet të thërritet në kohë. Unë po kërkoj të vij kryetari i grupit parlamentar i PD. Dakord, le të mbahet 1 minutë heshtje.

Pas