Aktualitet

Nis procesi i numërimit në bashkinë e parë në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:46 - 25/04/21 |
Opi Nion

Ka nisur procesi i numërimit të votave në bashkinë e parë në vend. Bëhet fjalë për Bashkinë e Pustecit e cila është e para që do të nxjerr rezultatet e saj.

Sipas të dhënave, kutit e votimit kanë shkuar në qendrën e numërimit dhe ka nisur numërimi i votave. Njoftohet e Bashkia e Pustecit kishte 7 qendra votimi, ndërkohë që në këtë bashki kanë votuar gjithsej 1606 qytetarë nga 4366 gjithsej, 38.83 % pjesëmarrje.

Ky proces ka nisur 2 orë pas mbylljes së procesit të votimit./Opinion.al

Pas