Aktualitet

Nis me himnin e Flamurit, Kongresi i Partisë Socialiste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 12/06/21 |
Opi Nion

Ka startuar Kongresi i jashtëzakonshëm i PS  me himnin kombëtar.

Kongresi do të mbahet në stadiumin ”Air Albania”, duke marrë parasysh kështu edhe masat antiCOVID. Bëhet me dije se ky Kongres vjen në një ditë të vençantë për Partinë Socialiste, në 30 vjetorin e krijimit të saj.

Në këtë kongres pritet të shpaloset programi i PS për mandatin e tretë dhe vizionin ‘Shqipëria 2030’ si dhe analiza e hollësishme e zgjedhjeve të 25 prillit.

AXHENDA E KONGRESIT TË PS

1. Hapja e Kongresit (Himni Kombëtar);

2. Rrugëtimi i Partisë Socialiste prej 12 Qershorit 1991;

3. Vizioni për Shqipërinë 2030 dhe Programi Qeverisës në Mandatin e Ri.
4. Miratimi i Vendimeve të Asamblesë Kombëtare të Partisë:
a. Vendim “Për ngritjen dhe funksionimin e Komisionit të Posaçëm të Analizës për Zgjedhjet e Përgjithshme të 25 Prill 2021”;
b. Vendim “Për zhvillimin e analizave për rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021”;
c. Vendim “Për zgjedhjet e reja në strukturat vendore të partisë”;
d. Vendim “Për zhvillimin e fushatës së anëtarësimeve të reja në parti”;
e. Vendim “Për përfundimin e procesit të ngritjes dhe funksionimit të Regjistrit Digjital të Partisë”;
f. Vendim “Për miratimin e Kalendarit Politiko-Organizativ të Partisë për periudhën Qershor-Dhjetor 2021”.

Pas