Kronikë

Ngujoi familjen, 52-vjeçari: Kam ndjekur parimet fetare, i kam ruajtur nga e keqjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:59 - 07/11/22 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me arrestimin e 52-vjeçarit Xherxh Laçi, i njohur me emrin Gjergji i cili mbante ngujuar 2 fëmijët dhe gruan në zonën e “5 Majit” në Tiranë.

Sipas Klan News gjatë marrjes në pyetje, Laçi ka mohuar të ketë dhunuar bashkëshorten e tij Elena si dhe dy djemtë, Albanin dhe Sulltanin, 15 dhe 17 vjeç.

50-vjeçari ka deklaruar se nuk i linte fëmijët dhe bashkëshorten të dilnin nga banesa pasi ka ndjekur parimet fetare dhe i ka ruajtur nga e keqja.

“Kam ndjekur parimet e mia fetare. Fëmijët dhe bashkëshorten nuk i kam lënë të dalin për t’i ruajtur nga e keqja. Nuk doja që ata të nisnin drogën apo të infektoheshin”, ka pohuar Laçi.

Por krahas dëshmisë së tij, dy djemtë dhe nëna e tyre kanë treguar në prani të psikologëve se ata dhunoheshin sistematikisht. Tanimë ata janë dërguar në një qendër rehabilitimi.

Xherxh Laçi, i njohur edhe me emrin Gjergj Laçi pritet të dalë të martën në Gjykatën e Tiranës për t’u njohur me masën e sigurisë.

Pas