-ARKIVA OPINION

NGJARJET E FUNDIT, TAHIRI PERBALLE SHTYPIT!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 06/11/14 |
root

I ftuar:

Saimir Tahiri

 

KOMENTO (23)

Shkruaj nje koment

 1. “odeas”,
  Te degjosh ty te flasesh per diploma dhe arsim, eshte sikur te degjosh Ramen e Tahirin te flasin per politik. Jam i sigurt qe nuk e kupton batuten, por une do te flas gju me gju me popullin ashtu sic ju flet udheheqsi juaj sypetrit.

  Ti zoteri, nuk flet dot per diploma e arsim sepse nuk di te shkruash shqip korrekt, dhe nuk te kuptohet se cfare kerkon te me sqarosh. Hap mbas hapi behen gjerat…meso shkri e kendim se vetem ne kazino ke per te punuar.
  Udheheqsi yt flet shume per diploma fallco, por ta nisi nga vetvetja dhe nga stafi qeveritar qe i kane blere ose nuk i kane. Kur te zgjidhi problemet e vetes dhe te atyre qe ka perreth, atehere mun te kerkoj te na rregulloje ne te tjereve.

  Duke pas parasysh arsimin tend, po te shpjegoj (nqs ke ndonje problem me policin dhe gjobat) si funksionon kur ke problem me nje institucion shteteror (ne kete rast me policine rrugore). Nqs ti si qytetar, ke nje problem me gjobat te vena padrejtsisht nga policia, nuk duhet te shkosh tek ata qe ta kane ven gjoben…per sa policia te jet e drejte(qe eshte e dyshimt kjo gje, ndryshe nuk do ankohej mileti), nuk mund te jet kurr neutrale. Pra, nqs qytetari duhet te ankohet, denoncimi duhet te jet ne gjykaten administrative lokale. Eshte gjyqtari, ai trup neutral qe shqyrton ceshtjen ne baz te fakteve, e JO policia. Tahiri qe ka diplomen ne drejtesi duhet ti dij ket gjera! Me sa duket nuk e di…e une fare mire mund te arrij ne konkluzionin qe diplomen e ka te blere e fallco. Pra, zoti punonjes i kazinos, ne ministrine e Rendit kemi nje individ inkompetent. Cfare faji kam une ketu? Ti edhe shume si puna jote i votoni keta.

 2. KUR KALLZIMI BEHET NE POLICI DHE JO NE GJYKATE ESHTE NE DORE TE POLICISE NESE CESHTJA DUHET TE SHKOJE NE GJYGJ. PO KE TE DREJT O PATRIK SE JU KA HIK KAFSHATA PREJ GOJE.KAM PAS PUNU NE KAZINO DHE I NJOH SHUM MIRE KLIENTET PO THUJSE TE GJITH DEMOKRAT VININ NE KAZINO SI KAUBOJSA DHE SHPERDORONIN PARANE SIKUR TE ISHTE PARA KORRUPSJONI.MA MER MENDJA DHE TI NJE I TILLE JE O PATRIK TRE 777TAT

 3. QEKA MBLEDHJE E ZBRAZJEVE TE MLLEFEVE KETU! 100% QE DISA NGA JU JENI LARGUAR NGA PUNA PASI KENI DIPLLOMA FAMMCO OSE KENI BLERE SHKOLLEN OSE NE NJE OSE NJE MENYRE TJETER JENO NE KRAHUN E KUNDERT ME LIGJIN.ZOTI JA U SHTOFT INATIN SE FJALE KEMI DEGJUAR SHUME NGA SALI DIKTATORI,DHE NDRYSHA NGA KY I FUNDIT EDI RAMA ME TE GJITH EKIPIN E TIJE PO JU KTHEN DINJITETIN DHE JO ME FJALE POR ME VEPRA.INJORANTET TI RRIN LARG KOMENTEVE DHE TE SHKOJNE BARI ME LOPE SIC KAN QENE JO ME LARG SE 15 VJET ME PARE.RRESPEKT PER MIKUPTUSIT

 4. Vijon pjesa e dyte e Ministrit Tahiri.

  Pa e pare videon, isha i bindur qe prania e Stefanit nuk do te me “bezdiste”. Edhe ne fakt ashtu ndodhi. Tahiri eshte nje adoleshent qe kerkon ti hedhi hi syve njerezve.

  Pa piken e turpit kerkoi te mohoj gjobat…pastaj kur i pa ne ekran, tha: ka nje zyre per ankimin e gjobave…pse mo Minister loder, njerezit kane kohe e nge te shkarraviten neper zyrat tuaja ku mbizoteron paaftesia e korrupsioni? Pse nuk i heq nga puna ata polica qyrravec e te paedukate? Pse nuk promovon politika per sjelljen dhe antikorrupsionin (me fakte) e policise Tahiri? Thjesht sepse Tahiri eshte paedukate dhe i korruptuar deri ne palce.
  Ankimet apo denoncimet per policine duhet te shkojne tek gjykata o Tahir, jo ne polici…o derr. Gjukata eshte organi kompetent dhe i panshem midis privatit dhe shtetit. Qysh mund te ankohet nje individ privat tek ekzekutivi, kur ky i fundit eshte fajtori! Gjykata eshte pushtet i pamvarur nga ekzekutivi.
  Me te vertet ky eshte nje Minister idiot…hajt ta verifikojm ne polici thot, sikur po ben muhabet ne lokal me Ballen e me Braçen. O Fevzi, po ji me i ashper me keta inkompetent o burr, se na mbyti injoranca e paaftesia.

  Brava A.Hoxha qe ja plase ne surrat ketij Ministri kartoni qe genjen me te dhenat fallco te ministrise prej kartoni.
  Bravo edhe Stefani qe nuk e prisja ta vinte ne veshtiresi ket kufom Minister.

  Tahiri, ne nje vend normal nuk do bente dot as edhe shoferin e Ministrit…vetem ne Shqiperi ndodhin keto skandale.

 5. Shikoni se ka shume te tille neper shqiperi si puna e ketij Xhuvanit. Eshte nje tip, qe eshte dhe dhenderri i kryetarit te bashkise se Elbasanit.

 6. Flm “burim”!

  Pa e pare videon, e bera te qarte sepse figura e Stefanit nuk me shqeteson aspak.

  S.Tahiri kur kerkon te sqaroj nje argument politik e devijon biseden ne rrugicat proceduriale juridike. Por, edhe ne procedura juridike bie ndesh duke i dhunuar ato qartas fare.
  Si ka mundesi qe individi K.Xhuvani na paskesh qen ne kerkim nga policia e Tahirit dhe nuk eshte gjetur?!? Nuk eshte hata, shton Ministri Tahiri…ka ne çdo vend te botes te kerkuar edhe nuk gjenden. Po, kjo eshte e vertet. Por, ku eshte diferenca e deklarimeve te Tahirit qe mundohet te mshihet mbrapa nje gishti? Z.Tahiri kerkon te jape shpjegime proceduriale e juridike nderkohe qe ne (publiku) nuk jemi ne nje salle gjyqi….dmth, Tahiri duhet te na japi shpjegime POLITIKE, e jo proceduriale sepse eshte nje figure POLITIKE e jo gjyqsore.
  Pastaj, K.Xhuvani nuk eshte nje individ si gjithe te tjeret Z.Tahiri. Si na e krahasoke ti si gjithe te tjeret e duke na treguar te drejtat e njeriut pa piken e turpit? Nqs do ishte si gjithe te tjeret, ai (Xhuvani) duhet te denohej si gjithe shqiptaret e tjere qe vuajne per te njejtin krim denim shume me te rende, e jo 12 muaj burg si djali i Deputetes. Si ka mundesi qe ne kerkim “trajtohet” si gjithe te tjeret e duke respektuar te drejtat e njeriut dhe kur kapet me presh ne dore JO!
  K.Xhuvani, i nderuar z.Tahiri nuk eshte aspak si gjithe te tjeret per faktin qe eshte djali i koleges tende, Deputetes te papergjegjshme L.Xhuvani. Dhe si e tille ne detyre, ju bashke me mamane e tij keni detyrimin te jepni shembullin tek publiku per vepra te mira. Gjepurat thuaji ne vend tjeter.

  Tahiri (duke ju pergjigjur pyetjes se Fevziut) : beni pyetje te padrejte…
  epo ky dashka edhe ti bekan pyetje te zgjedhura!!!!!
  ….gerdeci thot inkompetenti…do qe te spostoje vemendjen!! Ke pare Minister keshtu ti apo jo?
  Duhet te bejm edhe prokurorin i thot Tahiri Bushatit?? …dmth, ne (ministria ) nuk nderhyjme ne punet e prokuroris….e drejte, por, kur behet fjale per prokurorin, aty nuk nderhyn Tahiri (edhe pse ka detyrimin e tij politik te shpjegoj faktet), kurse, per Gjykata e nxjerr llapen sa krahu….dmth, kur i leverdis ky respektoka te drejtat e njeriu dhe ndarjen e pushteteve…kur nuk i leverdis i bie lahutes nga mengjesi deri ne darke…Jo z.Minister, drejtesia nuk funksionon ne menyre selektive…”ligji eshte i barabarte per te gjithe”. Por, ketu eshte edhe mungesa e pregatitjes se gazetareve ne fushen juridike qe t’ia bejne te qarte keto “kleçka” juridike qe Tahiri loz tenis.
  Pa piken e turpit donte t’ia hidhte fajin istitucioneve te lidhura jodrejtperdrejt me gjykatat e presidentit. Ky eshte i papergjegjshem 100%.

  Tahiri – Stefanit: partia as te marton e as te fut ne burg. Ky tahiri eshte me te vertet nje rrugaç ordiner. Stefani, per mendimin tim i beri nje pyetje shume te drejte…dmth, qe partia ka pas detyrimin moral qe te ndalte djalin e koleges se Tahirit. Dhe Tahiri pergjigjet sikur po flet me delet e xhaxhait te vet ne Tepelene.

  Tahiri, nuk eshte drejtuesi i policise, siç i thuhet ne studio, por i politikes se rendit. Drejtuesi i policise eshte nje figure e pamvarur dhe quhet Filan Fisteku me mustaqe, por qe ne praktik eshte Tahiri. Pra, nuk kemi ndarje te pushtetit.
  vijon neser pjesa e dyte.

 7. me duket se redaksise se TVKlan dhe drejtuesit te Emisionit Opinion i ka hyre lepuri ne bark, politika e Rames arresto kundershtaret, paska bere efekt prandaj ky emision nuk po ngarkohet ne internet

 8. U be pothuajse nje jave. A mund ta ngarkoni videon e emisionit se nuk pata mundesi qe ta ndjek live. Faleminderit.

 9. Sepse Tahiri ka dhen urdher per censurim…nuk eshte ne asnje webside o gazet tjeter online.

  Fevziu ka edhe kurajo te shkruaje libra mbi diktatoret Hoxha dhe Zogu. Fevziu eshte nje Zog e Hoxha ne dimension me te vogel.

 10. Z. Fevziu!
  Megjith ato te ardhura qe merr, te pakten jepi publikut nje sherbim te shpejte. Puneso nje person qe te administroje videot online e webside-n ne kohe reale….mos u bej kaq tahmaqar me leket. Qarkulloi ato te uruara, mos i mbaj poshte dyshekut se nuk kane vlere. Pastaj, eshte nje detyrim ndaj publikut nqs do te jesh nje gazetar i mirefillt.

  Ji me i shpejte ne informacion Fevzi.

 11. ei po e lat nam o blendi duke ftuar gjithone te njejtat fytyra a thu qe nuk ka shqiperia te tjere njerez.
  Pastaj eshte dhe pak e pa moralshme per keta njerez qe pranojne te vine gjithmone aty duke mos i lene vend askuj tjeter,sepse ne mje fare menyre marrin ne dore dhe”edukimin e popullit”.
  Shqiperise i duhen dhe njerez te tjere,pastaj jemi dhe ne qe jetojme jashte, e nuk kemi interesa te drejtperdrejte atje qe te kushtezohemi ne mendime..
  Faleminderit dhe gjith te mirat.

 12. Kisha edhe nje kerkese per stafin e Opinionit: pse nuk i vini videot e mbremjes te nesermen per ne qe nuk i shikojme direkt? Flm!

 13. Per mendimin tim gabimi me i madh qendron tek drejtuesit e ketyre emisoneve televizive qe therrasin keta pseudoanalist . Turpi me i madh bie mbi drejtuesin e emisonit qe kerkon te na mbush mendjen me analistet qe fton ne studio , sesa mbi kete pseudoanalist qe te gjithe e kane njohur dhe njohin se kush ka qene dhe eshte . Ne te tilla raste bie niveli i te menduarit ne menyre civile dhe ne krahun tjeter ngre ne maje mbeturinat , funderrinat e shoqeris ku ne jetojm . Per kete gje nuk duhet te habitemi qe jemi kthyer ne nje shoqeri, shtet, komb ku te gjithe na perbuzin dhe nenvleresojn .

 14. Mua me then te drejten me irriton prania e Saimir Tahirit si Minister. Stefanin, edhe nje idiot e kupton qe eshte injorant, por problemi eshte tek individi Saimir Tahiri qe eshte ne nje krye te nje Ministrie kyç te shtetit.

  Tahiri, eshte nje individ i paafte qe e ka bere ministrin e rendit sikur te jete prone e familjes se vet e te Kryeministrit.

  Nje dit me pare aty ne studio u dikutua per diploma fallco apo te blera. Ja, Ministri Tahiri eshte nje nga ata. Sa vite i vajti Universiteti Tahirit?

  Prandaj, mua Stefani nuk me ben pershtypje me budalliqet e veta. Ky Ministri i leshit po, ky individ i papergjegjshem me ben pershtypje me aferat idiote qe propozon ti kryhen ne kodin rrugor dhe me heshtjet e veta prej mafiozi. Vetem ne Shqiperi zgjidhen individ te tille.

  Kjo do te thote qe shqiptaret kane memorien e shkurter e nuk kane mesuar asgje nga leksionet e historise.
  Heren tjeter jepini akoma me shume vota.

 15. Blendi ,pjesmarrja e Andrea Stefanit ne Opinion me shum iriton se sa qe e begaton emisionin tuaj.Paraqitja e tij ne ekran iriton edhe kur nuk flet asgje! Ne vetvehte ashte ftyre negative, destruktiv,kunderthenes, zhurmues qe te prish emisionin dhe nuk kontribuon ne gjetjen e nji te vertete objektive. Atehere pse ftohet ne Opinion?

Pas