Rajoni

Ngjarje e rëndë në Kosovë, e mitura 11-vjeçare abuzohet seksualisht nga 5 personaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:47 - 29/08/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë ku një 11-vjeçare është abuzuar seksualisht për disa orë. Ngjarja raportohet  të ketë ndodhur më 27 gusht nga ora 17:30 deri në orën 00:30.

Më 29 gusht, Policia e Kosovës njofton se një e mitur ka raportuar se 5 persona kanë abuzuar seksualisht më të prej disa orësh.

E mitura është dërguar në një qendër sociale, ndërsa raportohet se deri më tani  dy persona, shtetas kosovarë janë arrestuar si autorë të dyshuar.

Sipas mediave në Kosovë, në dosjen e prokurorisë pretendohet që kjo ngjarje të ketë ndodhur pasi tre persona e kishin ndalur 11-vjeçaren e cila ishte duke ecur në park, ku dhe është dhunuar seksualisht.

E mitura, pasi ishte dhunuar nga dy të dyshuarit e parë, në afërsi të shtëpisë së saj ishte ndalur edhe nga një person tjetër, i cili e kishte marrë  në një makinë së bashku dhe me 3 persona të tjerë, të cilët e kishin dërguar në një tjetër ambient, ku përsëri e mitura ishte dhunuar.

Pas