Aktualitet

Ngjarja në Himarë, PD zhvillon protestë më 4 gushtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 02/08/22 |
Opi Nion

Pas ngjarjes së rëndë në Himarë, Partia Demokratike ka njoftuar se do të zhvillojë protestë më 4 gusht në orën 19:00 para ministrisë së Brendshme.

Ngjarja në Himarë do të përdoret nga Fronti për Shpëtimin e Shqipërisë për të kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm Blendi Çuçi dhe ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro.

Slogani i kësaj proteste është “Nuk e vrau varka, por shtetit”. Sot në palzhin e Himarës skafi i drejtuar nga polici Arjan Tase përplasi për vdekje një vajzë 7 vjeçare  e cila ndodhej pranë bregut të detit.

Pas