Aktualitet

Nga Ramazan Rraja te Plaurent Dervishaj, kush u përfshi në atentatin ndaj Arjan NdojitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 20/01/23 |
Opi Nion

Janë zbardhur emrat e personave të arrestuar dhe të shpallur në kërkim, të përfshirë në atentatin ndaj ish-Prokurorit Arjan Ndoj, ngjarje e ndodhur më 1 nëntor të vitit 2019.

Policia njoftoi që zhvilloi kontrolle në 11 banesa në tre qytete Tiranë, Durrës dhe Fushë-Krujë.

Nga kontrollet u arrestuan 5 persona ndërsa 4 të tjerë janë në kërkim.

Mësohet se të arrestuarit janë: Bashkim Haxhija, Marsel Decka, Endrit Sinani, Genti Ndërjaku alias Kili Ndërjaku, Juljan Pjetri.

Ndërsa personat e shpallur në kërkim janë: Julian Meçaj, Plaurent Dervishaj, dhe nipi i deputetit të PS,  Ramazan Rraja.

Julian Meçaj dhe Plaurent Dervishaj janë emra të njohur të botës së Krimit.

Kujtojmë se Më 20 qershor të 2019 Julian Meçajt  dhe Plarent Dervishajt iu bë një atentat në  autostradën Tiranë-Durrës, ku si pasojë mbetën të plagosur të dy. Plarent Dervishaj, 47 vjeç, është kunati i Lul Berishës, ndërsa 36-vjeçari Meçaj është anëtari i bandës së tij, bandës  së Durrësit. Ngjarja ndodhi në zonën e ish-kënetës, pranë mbikalimit të Shkozetit, në Durrës, ku dy të plagosurit ishin duke hipur në makinën e Dervishajt.

Pas