Sociale

Nga Lorenc Vangjeli tek… Ja anëtarët e rinj në Bordet e Universiteteve


               Publikuar në : 20:01 - 15/03/19 |
Geljano Fataj

Paktit për Universitetin është ende në zhvillim e sipër. Një nga kërkesat e studentëve gjatë protestës ishin dhe bordet e administrimit në universitetet dhe kryeministri Edi Rama tha se ata do të shkarkoheshin.

Sot Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka publikuar listën me anëtarët e rinj që ka emëruar në Bordet e Administrimit të universiteteve publike.
Në listën e re janë përfshirë figura të njohura për publikun si analisti Lorenc Vangjeli, ish-deputeti i PS, Namik Kopliku, këshilltarja e kryeministrit, Odeta Barbullushi, Oltjon Rrumbullaku si dhe gazetari Enrik Mehmeti.
Bujar Kapexhiu është zgjedhur përfaqësues i studentëve në bordin e Universitetit të Arteve dhe gazetari Marin Mema është zgjedhur përfaqësues i studentëve në Universitetin Bujqësor të Tiranës.

Pas