-U tha në Opinion

Nga Etiopia në Haiti, objektet e rralla të udhëtarit të më shumë se 200 vendeveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:27 - 25/01/23 |
el ida

Udhëtar në më shumë se 200 vende të botës për 11 vite. Ilir Morina ka prekur edhe vendet më ekstreme të rrezikshme apo të çuditshme të globit, përfshirë shtete të tilla si Haiti, Etiopia, Korea e Veriut etj.

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, ai ka sjellë gjithashtu suvenire, objekte të veçanta të lidhura me vendet ku ka udhëtuar dhe historinë e tyre. Monedha dhe kartëmonedha, stema të ISIS, një Kuran i gjetur brenda një xhamie të qëlluar nga plumbat, ndërsa në librin e shenjtë plumbi ka mbetur ende brenda. /Opinion.al

Pas