Te Fundit

Nga emri te ndryshimet në struktura, Gjykata e Tiranës pranon aktet e konventës së LSI-sëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 28/09/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka regjistruar aktet e miratuara gjatë konventës së ish Lëvizjes Socialiste për Integrim, në datën 25 korrik të këtij viti.  Kështu, Gjykata e Tiranës ka regjistruar ndryshimin e emrit nga Lëvizja Socialiste Integrim në Partinë e Lirisë.

Me vendim të gjykatës, janë regjistruar edhe ndryshimet në strukturat drejtuese duke njohur zyrtarisht si kryetar ish-presidentin Ilir Meta dhe zv/kryetar, Agim Neshon.

Pas vendimit të gjykatës, pritet që ndryshimet t’i përcillen edhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Pas